БРАТИ ДО УВАГИ — ВЗЯТИ ДО ВІДОМА

Ці два вислови є взаємозамінні, близькі за змістом. Брати (узяти) до уваги означає ‘зважати / зважити на що-небудь, врахувати щось’. При цьому від людини вимагається зосередженість думки, зору, слуху щодо якого-небудь об’єкта, спрямованість думки на кого-, що-небудь. У діловому спілкуванні слово увага вживається у сполуках типу «Це заслуговує на увагу», «Цьому питанню варто приділити особливу увагу». Звертаючись до аудиторії, кажуть: «Прошу уваги», «Прошу Вашої уваги, шановні колеги».

У сучасній літературній мові поширеним став вислів із прийменником до уваги, напр.: «— Так, я певен, їх [міркування] обов’язково візьмуть до уваги при складанні нових настановлень» (О. Гончар).

Вислів взяти до відома означає ‘усвідомлювати ту чи іншу зорову чи слухову інформацію’, а отже, вказує на вищий ступінь реакції людини на навколишні об’єкти дійсності. Його синонімом є згаданий вислів брати до уваги.

Світлана Бибик

2004-2020 Культура української мови. Матеріал доступний на умовах ліцензії Creative Commons Attribution NonCommercial Share-Alike
Розробка сайту BEST SEO Space