ЯК ПРАВИЛЬНО СКОРОЧУВАТИ СЛОВА МІЛЬЙОН, МІЛЬЯРД

У сучасній писемній практиці при скороченні назв кількості одиниць мільйон, мільярд та ін. трапляється подвійне написання, наприклад, млн і млн. та млрд і млрд. З’ясуємо правильний варіант.
Як відомо, є скорочення, які позначаються крапкою у випадках, коли в слові відкидається певна його частина. Читаючи таке скорочення, слово вимовляють повністю. Наприклад, скорочення р. читається як рік, а не ер; ст. — століття, а не есте. У написанні фізичних величин дотримуються стандартів, причому крапка у кінці не ставиться: мм — міліметри, кб — кілобайти, МГц — мегагерци. Щодо скорочень слів мільйон, мільярд, трильйон, то вони не належать до фізичних чи інших стандартних величин, а тому пишуться із крапкою в кінці. Така практика усталилася у ЗМІ, у науковій, спеціальній літературі, тому рекомендуємо писати скорочення слів мільйон, мільярд, трильйон та ін. у всіх випадках так: млн., млрд., трлн.
Сергій Чемеркін

2004-2020 Культура української мови. Матеріал доступний на умовах ліцензії Creative Commons Attribution NonCommercial Share-Alike
Розробка сайту BEST SEO Space