ТРИПІЛЬСЬКА КУЛЬТУРА — З ВЕЛИКОЇ ЧИ З МАЛОЇ ЛІТЕРИ?

Відповідно до § 38 п. 22 «Українського правопису» (К., 2006) назви історичних подій, епох, війн, геологічних періодів тощо, які стали загальними, пишемо з малої літери: доба феодалізму, антична культура, середні віки, неоліт, палеоліт, палеозойська ера.
Трипільська культура — це археологічна культура ранніх землеробсько-скотарських племен Південно-Східної Європи епохи переходу від неоліту до бронзи; залишки її вперше було знайдено під час розкопок в Україні в селі Трипіллі Київської області. Тобто це один з періодів розвитку суспільства взагалі, тому цю назву слід писати з малої літери: трипільська культура. Таке написання закріпилося і в мовній практиці: Особливо цікавими були знахідки хлібних зернят серед залишків керамічного посуду так званої трипільської культури (з газ.); Український настінний розпис сягає своїм корінням ще в часи трипільської культури (з наук.-попул. літ.). Географічну назву, яка репрезентує цю історичну епоху, пишемо, звичайно, з великої літери: Трипілля.
Тетяна Коць

2004-2020 Культура української мови. Матеріал доступний на умовах ліцензії Creative Commons Attribution NonCommercial Share-Alike
Розробка сайту BEST SEO Space